Jakie jojo kupić? Jakie jojo na początek?

Jojo możemy podzielić na kilka sposobów:

 

  • jojo dla początkujących lub bardziej zaawansowanych
  • jojo metalowe lub jojo plastikowe
  • jojo z wąskim lub szerokim łożyskiem

 

Pierwszą sprawą przy wyborze joja jest nasz poziom zaawansowania. Każde jojo będzie dobre na początek, ale nie musimy zaczynać od zestawów dla profesjonalistów w momencie, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z machaniem.

 

Dla początkujących zaleca się jojo (yoyo) z wąskim łożyskiem, dzięki któremu wraca ono do ręki, gdy szarpniemy nadgarstkiem do góry. Jeżeli natomiast chcemy zwinąć jojo z szerokim łożyskiem trzeba wykonać specjalny trick o nazwie “bind”. Zwykle na początek wybiera się jojo plastikowe ze względu na niską cenę oraz fakt, że najczęściej jest ono w zestawie z wąskim łożysku. W kategorii: Jojo dla początkujących polecamy modele od YoyoFactory: One, Arrow lub Replay PRO.

 

Jeśli już bawiłeś się jojem, chcesz pójść o krok dalej, robiąc bardziej zaawansowane tricki, albo chcesz zacząć swoją przygodę z jojem od razu od szerokiego łożyska (nauka tricku “bind” w podstawowej wersji to jeden wieczór), to polecamy jojo na szerokim łożysku Replay Pro lub coś z oferty metalowych jojek – YoyoFactory Shutter. Joja metalowe mają ciekawszy kształt, są lepiej wyważone niż joja plastikowe i dłużej się kręcą, co pozwoli Ci na wykonywanie większej ilości tricków podczas jednego wyrzutu.

 

Jakie yoyo do 100 zł?

YoYoFactory One – Poziom dla początkujących, jojo plastikowe, w zestawie założone wąskie łożysko responsywne (jojo będzie wracać do ręki za pociągnięciem sznurka), w pudełku jest też drugie zapasowe – szerokie, nieresponsywne do bardziej zaawansowanych tricków. Dostępne w kilku kolorach.

 

YoYoFactory Arrow (zabawka roku 2016!) – 69,99zł – poziom dla początkujących, jojo plastikowe, posiada mechanizm dzięki, któremu regulujemy poziom trudności – jojo będzie responsywne lub nieresponsywne w zależności od trybu PRO lub EASY.

 

YoYoFactory Replay Pro – 69,99zł – poziom średniozaawansowany, plastikowe jojo, świetna alternatywa dla drogich metalowych jojek na nieresponsywnym łożysku, stworzone na najwyższym poziome przy współpracy z mistrzem świata Gentrym Steinem z szerokim łożyskie center trac.

 

YoYoPlanet Jupiter oraz Universe– 99zł – poziom zaawansowany, jojo metalowe dla osób, które chcą wejść na wyższy poziom machania, albo od razu zacząć od czegoś ciekawszego, świetne wyważenie, szerokie nieresponsywne łożysko wyprofilowane (ma wklęsły kształt), po którym sznurek ślizga się idealnie w samym środku. Świetny kształt, wytrzymałość oraz wyważenie za niewielką cenę.