Trickboard – co to takiego?

Trickboard jest przyrządem do ćwiczeń (deską położoną na wałku), który umożliwia rozwój, urozmaica oraz wspomaga trening praktycznie każdej dyscypliny sportu. Niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania będzie świetną pomocą w codziennym rutynowym treningu. Dzięki takiej desce ćwiczymy równowagę, prawidłową postawę ciała czy też koordynację mięśniowo czuciową.

Trickboard szczególnie poleca się osobom trenującym dyscypliny sportu takie jak snowboard, narty, skateboard, skimboard, wakeboard, windsurfing, kitesurfing, a także lekkoatletykę czy fitness.

Deska daje wiele frajdy, można się na niej świetnie bawić ze znajomymi, a przy okazji zapewni trening zmysłu orientacji oraz mięśni całego ciała. Na tym sprzęcie ilość ćwiczeń jest nieograniczona. Można je wykonywać na wiele sposobów, w różnych warunkach czy miejscach niezależnie od pory roku co czyni go świetnym uzupełnieniem poza sezonem gdy nie mamy możliwości uprawiania naszej ulubionej dyscypliny.

Rodzaje trickboardów

Dostępnych mamy 4 różne rodzaje :

  • Trickboard Classic, czyli najbardziej klasyczna wersja, twintip (z dwóch stron jest taka sama), deska jest płaska i posiada hamulce pod deską zabezpieczające przed ześlizgnięciem się trickboarda z wałka.
  • Trickboard Junior jest to po prostu mniejsza wersja classica, która przeznaczona jest dla dzieci czy po prostu osób lżejszych do około 60kg wagi.
  • Tricboard Pro jest szerszą deską dzięki czemu łatwiej na niej balansować gdy trickboard jest ułożony wzdłuż wałka, posiada także większe hamulce przez co poleca się ten rodzaj dla osób najbardziej początkujących
  • Trickboard rocker jest najbardziej freestylowym kształtem (mniej ukierunkowanym na ćwiczenia, a bardziej na widowiskowe tricki), końce deski są podgięte i nie posiadają hamulców co sprawia, że jest bardzo wymagający.