Fidget spinner – co to jest?

Fidget spinner wdarł się przebojem do Polski jak również w innych krajach na całym świecie. Mania kręcenia tą zabawką ogarnęła dosłownie wszystkich.

 

Czym jest fidget spinner?

Fidget spinner w klasycznej wersji składa się z czterech łożysk takich jak w deskorolkach czy rolkach (jednego w środku i trzech na zewnątrz), które połączone są plastikiem lub metalem w kształt przypominający trójkąt. Cała zabawa polega na złapaniu go w środku i wprowadzeniu w ruch obrotowy. Dobrej jakości spinnery kręcą się nawet parę minut! Dzięki niewielkim rozmiarom możesz go mieć zawsze przy sobie i używać w każdym miejscu, w szkole, w pracy, na podwórku lub siedząc przy komputerze.

 

Jakie jest zastosowanie spinnerów?

Gadżet roku 2017, za który został uznany przez magazyn Forbes ma wpływać relaksująco, odstresowująco oraz wzmacniać koncentrację. Jest to świetny sposób na odstresowanie się, a także polepszenie swoich zdolności manualnych. Oprócz tych zastosowań na tym małym cacuszku możecie robić niezliczoną ilość tricków. Wymagają one precyzji i skupienia ale dają niesamowitą frajdę. Kilka  z nich możecie zobaczyć poniżej.

 

Jaki model wybrać?

Wszystkie fidget spinnery są raczej podobne do siebie jeśli chodzi o wygląd ale jak w każdym przypadku liczy się  wnętrze 😉 Koniecznie zwróćcie uwagę na łożyska, które zostały użyte, ponieważ to one odpowiadają za szybkie i długie obracanie się podczas zabawy. Ważny jest też materiał, z którego są wykonane. Metelowe spinnery są bardziej wytrzymałe i lepiej wyważone dzięki czemu kręcą się dłużej, a podczas robienia tricków nie ma obawy, że się uszkodzi. Gadżet staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny, dlatego warto zaopatrzeć się w dobrej jakości spinnera, który będzie kręcić się bez końca 🙂