Alternative Longboards – kolekcja 2017 + wywiad

Wiosna tuż za rogiem, a Alternative Longboards kolejny rok z rzędu nie zwalnia tempa i wjeżdża z nowościami jak zwykle wykonanymi w kosmicznej technologii!

Swoje deski Alternative w tym roku podzieliło na kolekcję dowhillową „Mountain Freak” i kolekcję „city shredder”, która przeznaczona jest jak sama nazwa wskazuje do katowania po mieście. Jedna i druga seria dostała  nowe grafiki wykonane przez Sebastiana Skrobola i Grześka Wróblewskiego. Trzeba przyznać, że jak co roku deski wyglądają świetnie!

 

W kolekcji downhillowej znajdziemy modele takie jak dobrze znany już Bunting, Chauma, Fantail czy Wróbel oraz wprowadzony w tym roku Starling.
Seria City Shredder to prawdziwy majstersztyk! Mamy tu wszystko czego potrzebujemy do atakowania miejskiego asfaltu! Dancingową trójkę uzupełnia nowa „wspaniała towarzyszka tańca” – Erget, nie zabrakło oczywiście dobrze znanego Junko oraz kolejnej nowości – Verdin, deseczki, która jak twierdzi producent jest mała, zwrotna i skoczna.

 

rider: Ben Amic – Alternative Longboards

 

O kolekcję 2017 zapytaliśmy samych twórców tych cudeniek 🙂 Poniżej prezentujemy wywiad z Szymonem Śmiałkiem.

 

Miejskie Sporty: W tym roku wzbogaciliście kolekcję downhillową o kolejny model. Możecie nam coś więcej o tym opowiedzieć?  

Szymon Śmiałek: Starling zrodził się po sugestiach od naszych riderów oraz osób, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać w czasie ostatniego sezonu. Jest to odpowiedź na prośby wszystkich osób, które szukały dłuższej deski do downhillu z pojedynczym kicktailem. Dodatkowym plusem jest solidny microdrop z przodu i z tyłu deski, który zapewnia dobre trzymanie stopy.

 

MS: Wreszcie deski z serii City Shredder doczekały się sidewalli. Na uwagę zasługuje też Verdin. Dla kogo została stworzona ta deska? Jeśli chodzi o inne modele zaszły jakieś zmiany?

Szymon: Po kilku latach testów w końcu udało nam się znaleźć dobrą mieszankę poliuretanu, która spełaniałaby wymogi dobrego materiału na sidewalle – dobra odporność na ścieranie, uderzenia oraz adhezja do drewna i kompozytu, dzięki czemu nasze deski będą dużo odporniejsze na zużycie.

Co do zmian w kolekcji miejskiej – city shredder, wprowadziliśmy nowy model – Verdin deska typowo miejska, krótki wheelbase oraz dwa kicktail’e zapewnią zwrotność oraz łatwość wykonywania tricków, natomiast delikatny flex uprzyjemni nam jazdę.

W tym roku Junko, oprócz lekkiej zmiany geometrii kictaila zostało bez zmian, jest to uniwersalna miejska deska, przeznaczona dla początkujących.

W tej lini zostały nam jeszcze 3 modele, Flamingo, Erget i Ostrich, wszystkie występują w 2 flexach, dzięki czemu będziecie mogli dobrać odpowiedni flex do waszej wagi.
Wszystkie deski zostały zaprojektowane w podobny sposób, tak aby do maximum zwiększyć ilość miejsca pod stopami, co w szczególności docenią wszyscy fani Dancingu.

 

MS: Wasze deski mają świetny feedback w Polsce, a jak wygląda marka Alternative Longboards za granicą? Gdzie jesteście najbardziej rozpoznawalni? 

Szymon: Oprócz Polski, nasze deski można znaleźć międzyinnymi w Niemczech, Francji, Korei Południowej, Chinach, Taiwanie, wciąż pracujemy nad zwiększeniem sieci dystrybujci tak, aby każdy zainteresowany mógł nabyć nasz sprzęt w lokalnym longboard shopie.

Cały czas staramy się zbierać informacje na temach naszych desek od ich użytkowników tak, aby móc je ulepszać oraz wpływać na pozytywne odczucia podczas jazdy.

 

MS: Jakie cele sobie stawiacie i co planujecie na najbliższy sezon?

Szymon: W ciągu przyszłego sezonu planujemy zorganizować Izdebki Camp 2017, uczestniczyć w jak największej ilości eventów zagranicznych oraz cisnąć współpracę z naszymi riderami, chcielibyśmy wypuścić jak najwięcej zajawkowych editów!

Dodatkowo cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszego procesu produkcyjnego, po ostatniej reorganizacji warsztatu, wciąż optymalizujemy produkcję tak, aby móc zapewnić sprzęt najwyższej jakości. Pracujemy również nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi tak, aby z roku na rok nasze deski były coraz lepsze.

Sprawdźcie katalog od Alternative Longboards!

Deski już wkrótce dostępne na www.miejskiesporty.pl 🙂