Red Bull Skim It! 2017

W ostatnich dniach sierpnia w łódzkiej manufakturze odbyła się szósta edycja Red Bull Skim It! Jest to prawdopodobnie największy tego typu event skimboardowy na sztucznym torze w Europie. W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć najlepszych riderów z Łodzi, Warszawy czy Gdańska, a także gości z Czech i Holandii.

 

fot. Michał Kotliński

 

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie – amator, pro oraz dziewczyny. W każdej z nich mogliśmy zobaczyć tricki na najwyższym poziomie. Amatorzy i dziewczyny mierzyli się na flacie oraz przeszkodach. Prosi w półfinałach zmierzyli się w formule head to head, a w finale grali w game of skate. Zasady ostatecznej konkurencji były proste – jedna osoba zadaje trick i kto go nie powtórzył to dostawał literkę, aż do momentu zebrania napisu SKIM IT – wtedy odpadał. Oprócz ewolucji zawodnicy wybierali także przeszkodę lub flat gdzie będzie pokazywana ewolucja. To trochę spowodowało, że zawody się dłużyły przy ciągłych zamianach boxa na kickera czy rurę pcv ale ostatecznie emocjonująca końcówka w wykonaniu Amby i Daniela Sikorskiego nam to wynagrodziła. Także trzeci z finalistów – Dawid Pruski walczył dzielnie pokazując skilla i potencjał lądując na trzecim miejscu. Trzeba także wspomnieć, że zawodnicy walczyli nie tylko o triumf na Red Bull Skim IT ale także o punkty w rankingu European Skimboarding Cup, którego finał odbywał się właśnie w Łodzi. Ostatecznie wyżej od Dawida bo na drugim miejscu uplasował się Daniel, a całe zawody wygrał Amba triumfując jednocześnie w całym cyklu ESC.

 

fot. Michał Kotliński

Łódź co rok bardzo miło gości wszystkich zawodników. Warto tu przyjeżdżać ponieważ nie często zdarza się popływać na skimie w samym środku miasta na torze zbudowanym w pięknym centrum handlowym Manufaktura. Organizacja stoi zawsze na wysokim poziomie tak samo jak przygotowanie toru i przeszkód. Miejmy nadzieję, że spotkamy się tam za rok 🙂

 

Poniżej wszystkie wyniki:

PRO: 1. Michał Ambruszkiewicz (Seventyone) 2. Daniel Sikorski (Konar Pro Skimboards) 3. Dawid Pruski

GIRLS: 1. Alexandra Dubas 2. Klaudia Mikołajczyk 3. Agata Kotlenga

AMATOR: 1. Eryk Witan 2. Miłosz Piechota 3. Jacek Ryszard

fot. Michał Kotliński

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ

Oficjalna relacja video: