Skimboardy Seventyone – omówienie modeli

Sezon skimboardowy rozpocznie się już niebawem, a więc pora zastanowić się nad sprzętem do pływania 🙂 Przedstawiamy Wam kilka modeli od Seventyone – polskiego producenta z Wrocławia. Wszystkie deski są ręcznie produkowane w Polsce, kupując je wspieracie rozwój tego pięknego sportu w naszym kraju 🙂 Oprócz skimów produkują też longboardy. W ich teamie znajdują się najlepsi riderzy z Polski czy Świata.

 

 

665 i 660

665 jest deską dla osób lubiących pływać zarówno na flacie jak i pokatować czasem boxy, kickery, ollie on-y i inne przeszkody. Dzięki temu, że na końcu jest szeroka i nie posiada wcięć możemy maksymalnie z tyłu postawić stopę co daje nam dobrą kontrolę i możliwość naprawdę mocnego kopnięcia przy podbijaniu czy obracaniu deski podczas robienia tricków. Skimboard tak jak inne modele tej marki posiada oczywiście wytrzymały i szybki ślizg oraz od góry pokryty jest miękką pianką EVA dającą komfort i przyczepność kiedy stoimy na desce. Dla osób młodszych i lżejszych polecamy wybrać model 660, który jest identyczny jak 665 tylko w mniejszym rozmiarze.

 

667

 

667 będzie dobrym wyborem dla osób, które lubią mieć trochę więcej powierzchni pod stopami. Jest największym modelem z oferty Seventyone. Sprawdzi się z pewnością podczas ślizgów na przeszkodach. Oczywiście na flacie też dacie sobie radę pływając na 667. Standardowo posiada od spodu laminat HPL i od góry piankę EVA.

 

Gopher

 

Gopher dzięki swojej budowie jest lżejszy za sprawą wcięć na końcach deski. Pozwala to na bardzo wysokie podbijanie deski podczas robienia tricków. Według mojej opinii ten model jest ciężki do opanowania dla początkujących osób, które dopiero się uczą dlatego polecałbym go raczej bardziej zaawansowanym zawodnikom lub osobom, które szukają lżejszej deski.

 

 

Logan Pro

 

 

 

Promodel zaprojektowany przy współpracy z jednym z najlepszych skimboarderów na świecie – Loganem Davidsonem. Przy tworzeniu deski postawiono sobie za cel stworzyć skima z dobrą rotacją i wysokim popem. Logan Pro faktycznie świetnie się obraca dzięki swoim rozmiarom oraz wcięciom, a także jest bardzo stabilna podczas lądowania tricków. Jeśli masz skilla to z pewnością wyciśniesz potencjał z tej deski. Standardowo bardzo szybki laminat od spodu i pianka EVA na górze w zestawie 😉 Gdybym miał coś wybrać z oferty Seventyone dla siebie to zastanawiałbym się właśnie nad Logan Pro lub 665.